Avokádo má tenký a dlouhý kmen. co dělat?.

0

Avokádo má tenký a dlouhý kmen. co dělat?

AVOKÁDO Persea
Rodina: vavřín
Vlast: Mexiko, Brazílie, Peru
Použití: dekorativní opadavá, stálezelená vana
Rozměry: výška několik metrů
Růst: pomalý
Kvetení: vzácné
Teplota: zima 10 – 15ºС, léto 18 – 22ºС
Světlo: přímé sluneční světlo jasné rozptýlené
Zálivka: zimní – omezená, letní – vydatná. V létě ho můžete vzít na čerstvý vzduch
Umístění: v létě od světla k slunci, ale chráněné před poledními paprsky slunce, v zimě – světlo při teplotě 10-12 stupňů, ale i v tomto případě může rostlina shodit listy, které se objeví znovu až v jaro.
Vlhkost vzduchu: časté stříkání
Přesazování: každoročně na jaře. Směs zeminy: travní půda, humus a písek (2:1:1).
Vrchní oblékání:
jaro-léto – jednou týdně minerální a organická hnojiva
zima-podzim – bez krmení
Řez: špetka pro větvení
Škůdci: šupinatý hmyz, svilušky
Rozmnožování: semeny ve vlhké rašelině. Semínko avokáda vyklíčí, když je položíte nad sklenici vody tak, že se vody sotva dotkne.
Reprodukční technologie:
1. Naplňte květináč vlhkou zeminou a přitlačte.
2. Semínka avokáda zapíchněte z jedné třetiny do země a zalijte vodou.
3. Vršek přikryjeme sklem a dáme na teplé (18 C) a světlé místo.
4. Když se objeví výhonky, vyjměte sklo a umístěte na světlejší místo (ne na slunce).
Rada: když rostlině vyrostou 3-4 listy, je potřeba ji zaštípnout (odtrhnout vršek), jinak vyroste dva metry do výšky s tenkým stonkem.
Při domácím pěstování avokádo neplodí ani nekvete. Rostlina je keř s dlouhou, slabě olistěnou lodyhou. To se ale dá napravit pouze v případě, že avokádo ve velké nádobě vyroste do velké velikosti.
Možná je avokádo nemocné, ale s největší pravděpodobností rostlina přezimuje. S výše popsanou péčí avokádo vyroste. Pamatujte však, že podmínky domácího pěstování avokáda jsou velmi odlišné od přírodních a rostliny, stejně jako lidé, jsou silné a slabé.

Zajímavé:
Jaké odrůdy hlívy ústřičné lze pěstovat na kávové sedlině?.

Jiné odpovědi

Neváhejte ji seříznout a ona se rozvětví. Avokádo je lepší zasadit do trsu a až vyroste o pár centimetrů, odřízněte je, aby se rozvětvila.

Upleť cop ze tří (není těsný)

Avokádo má tenký a dlouhý kmen. Co dělat?

Ahoj. Nejsem moc zběhlý v zahradničení, tak jsem se obrátil na vás Avokádo má dlouhý a velmi tenký stonek o tloušťce asi 0,5 mm-0,7 mm, s poměrně velkým vrcholem, roste již 10 velkých a 2 malé listy. a 4 spodní vyschnou.

Řekni mi, můžu odříznout celý tento vršek? Je dlouhý 77 cm a pomůže to zpevnit kmen? A když to rozsekáš, jsou nějaká pravidla?? Mimochodem, kmen je celý v poupatech. Děkuji moc za odpověď. Bělorusko. Vitebská oblast.

avokádo
Avokádo, konce ztmavnou

avokádo
avokádo

avokádo
avokádo

To může být užitečné:

  • Listy avokáda po přesazení spadly. Jak oživit rostlinu?
  • Avokádo spadlo listy. Je to přetečení? Co dělat?
  • Pomozte zachránit avokáda

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se

Otázka je v následujících sekcích: otázky, avokádo, kultivace, pokojové rostliny, kufry, обрезка
2 komentáře 3 děkuji za otázku přidat k oblíbeným 17464 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
20. března 2022, 03:31
Poděkovat! Poděkoval jsi 4
Všechny odpovědi a komentáře (2)
20. března 2022, 09:27

Ahoj! Kmen vašeho avokáda je skutečně velmi tenký. Hlavním důvodem je nedostatek přirozeného slunečního světla. Pokud jej po prořezávání budete nadále udržovat za stejných podmínek, situace se výrazně nezlepší. Strom se začne větvit, ale nové výhony budou stejně tenké a listy postupně odumírají. Je možné a nutné prořezat, odstranit 2/3 vrcholů, uvolnit výšku pro nové plnohodnotné větve (které s dobrou péčí bude také nutné zaštípnout, aby se objevily větve dalšího řádu). Nezáleží na tom, kde kmen uříznete, ale je lepší to udělat 1 cm nad pupenem nejblíže k místu řezání. Dokud nezačnou růst postranní výhonky (probudí se 2-3 nejvyšší poupata), kontrolujte zálivku, protože. Rostlina nebude mít co odpařovat vlhkost, proto je lepší ji zalévat do podnosu. Pro zahuštění kmene a aktivaci všech životních procesů je velmi vhodné přihnojovat při každé zálivce (avokádo je strom, vyžaduje více výživy než jakákoliv jiná tradičně pokojová rostlina). V prvním měsíci a půl je vhodné zaměřit se na monofosfát draselný – pro regeneraci a rozvoj kořenového systému, který přispěje k zahuštění kmene (1 vrchovatá lžička na 5 litrů vody). Každý druhý týden přidejte k monofosforečnanu draselnému 1 ČL/l dusičnanu amonného – dusík je nezbytný pro růst a sílu zelené části). Bylo by dobré přidat do zavlažovacích roztoků komplex aminokyselin: cenově nejdostupnější a pravděpodobně dostupná v zahradních centrech jsou hnojiva jako „Rostmoment“ (2 lžičky na 5 litrů vody) a „Aminozol“ (1 polévková lžíce na 5 litry vody). Celý tento komplex avokádo výrazně posílí. Po několika měsících se zaléváním doporučuje krmit komplexními hnojivy (jako je Fertiki) a hořečnatými hnojivy (dusičnan hořečnatý – do poloviny léta a poté – síran hořečnatý).

Zajímavé:
Je možné použít podhledy v nevytápěném venkovském domě?.

Moje avokádo je staré skoro 1 rok. Roste neustále na parapetu na přímém slunci (v zimě bylo samozřejmě osvětlení mnohem horší, ale zálivka byla také vzácná). Základna kmínku = 1.3 cm Už jsem ho stříhala dvakrát: poprvé - v září, aby se přestalo natahovat nahoru a v zimě rostl kmen (ale i v zimě se avokádo začalo větvit a opíralo se o strop. parapetu), při druhém řezu před 10 dny jsem seřízl 3/4 vrcholů, aby se při dostatku denního světla začaly vyvíjet plnohodnotné silné boční větve. Zároveň došlo k překládce do 5litrového kontejneru. Při překládce jsem zaléval shora, pak pouze do vaničky, aby kořenový krček zůstal suchý.

Moje avokádo je staré skoro 1 rok. Roste neustále na parapetu na přímém slunci (v zimě bylo samozřejmě osvětlení mnohem horší, ale zálivka byla také vzácná). Základna kmínku = 1.3 cm Už jsem ho stříhala dvakrát: poprvé – v září, aby se přestalo natahovat nahoru a v zimě rostl kmen (ale i v zimě se avokádo začalo větvit a opíralo se o strop. parapetu), při druhém řezu před 10 dny jsem seřízl 3/4 vrcholů, aby se při dostatku denního světla začaly vyvíjet plnohodnotné silné boční větve. Zároveň došlo k překládce do 5litrového kontejneru. Při překládce jsem zaléval shora, pak pouze do vaničky, aby kořenový krček zůstal suchý.

Stav probuzených pupenů 10 dní po seříznutí. 3 horní ledviny se probudily. V této části kmene avokádo v zimě shodilo listy, ale zároveň si ponechalo nejnižší listy.

Stav probuzených pupenů 10 dní po seříznutí. 3 horní ledviny se probudily. V této části kmene avokádo v zimě shodilo listy, ale zároveň si ponechalo nejnižší listy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *