Jak ochránit vchod do skleníku před kočkami?.

0

Jak ochránit vchod do skleníku před kočkami?

Poprvé jsem se rozhodl postavit skleník. Po okolí se procházejí desítky koček. Všechny záhony pěstuji pod oblouky krycím materiálem. Prosím o radu, jak zajistit vchod do skleníku vlastníma rukama.

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se

Otázka je v následujících sekcích: otázky, skleníky, kočky, ochranná zařízení
19 komentářů 6 děkuji za dotaz oblíbený 1817 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
19 Leden 2024, 10: 38
Poděkovat! Poděkoval jsi 10
Všechny odpovědi a komentáře (19)
19 Leden 2024, 12: 00

Kdysi jsem viděl na Zen, kde lidé dělali rám z tenkých plastových trubek a pletiva na ploty připevněné k rámu. To vše bylo připevněno k držákům potrubí. Pamatuji si, že se mi tento nápad tehdy líbil, chtěl jsem jeden pro sebe, ale nikdy jsem se k tomu nedostal))

19 Leden 2024, 13: 26
Díky moc. Myslím, že tohle je moje možnost
19 Leden 2024, 12: 23

Podívejte se na podobný design, jak jej popisuje Ekaterina v předchozí odpovědi, na tomto odkazu.

K výrobě této konstrukce byly použity plastové trubky o průměru 25 mm a plastové pletivo.

K výrobě této konstrukce byly použity plastové trubky o průměru 25 mm a plastové pletivo.

Pro upevnění 4 držáků plastových trubek. Fotografie převzaty z tohoto článku na Zen.

Pro upevnění 4 držáků plastových trubek. Fotografie převzaty z tohoto článku na Zen.

19 Leden 2024, 13: 24
Děkuji moc za tip. To je přesně to, co potřebuji
19 Leden 2024, 13: 42
Mluvil jsem o tomto příspěvku, jen jsem ho nenašel.
20 Leden 2024, 11: 25
Třída! Levné, praktické, pohodlné!
19 Leden 2024, 12: 30

Zajímavé:
Keře lilií vůbec nerostou a mizí. jak zachránit rostliny?.

Mám dvě kočky. O skleníky se zajímají jen do té doby, než tam nic neroste. Aby si ze skleníku neudělali záchod, zasypávám v tomto období záhony nejrůznějšími kravinami: podpěry pro rostliny, krytiny, na zimu tam skladuji konve atd. Nemají možnost kopat díry na záchod, takže tam nechodí.
Když už jsou rostliny zasazené, kočky ztrácejí o skleníky zájem a chodí tam jen kontrolovat, jestli tam nejsou myši. Udělají objížďku a opouštějí skleník. Nedělají žádnou škodu.
Kočky jiných lidí do oblasti nechodí, moji psi je koušou
Moji psi nechodí do skleníků pod trestem smrti.
Sousedka má obrovského psa, který jí z nějakého důvodu chodí do skleníků. Jedna návštěva a další rostliny nejsou. Potom nainstalovala druhé dveře. Z bloku jsem vyklepal rám a přikryl ho silnou sítí.
Neznám kočky po celém světě, ale na příkladu mé zoo mohu říci, že v létě o skleník nemají kočky zájem. Míst pro život i bez skleníku je pro ně dost.

22 Leden 2024, 08: 01

U nás je to úplně stejné, na jaře jsem tam nainstaloval „teplý“ záchod, v létě jsem si šel jen lehnout doprostřed, když jsem odešel, nechal jsem ho třeba venku a začalo pršet.

19 Leden 2024, 12: 54

Nemají své vlastní kočky, ale dostali kočky sousedů. Nejprve se samozřejmě snažíme uzavřít všechny možné otvory do prostoru pod plotem a skleník na obou koncích ochráníme řídkým lutrasilem pomocí papírnických pojiv, které jsou v domácnosti nepostradatelné. Tato struktura se nezhroutí vlivem větru nebo srážek. Přijíždíme na víkendy – vše v pořádku. Vypadá to docela esteticky. Snadno se odděluje.

19 Leden 2024, 22: 09
Ve skutečnosti to pro kočku (pokud chce lézt) není překážka. Prostě nemají zájem
19 Leden 2024, 23: 52
Dokud to neudělali, bylo zajímavé se vysrat i na jahody.
19 Leden 2024, 13: 38

Zajímavé:
Je možné se na trávníku úplně zbavit hmyzu?.

Upgradujte dveře. Udělejte na něm otevírací okna kvůli větrání a zevnitř zakryjte kovovou síťkou, jako sádrovou síťkou, ale ne příliš chatrnou, kterou by kočky mohly roztrhat.
Možná ne dveře. Vezměte otevírací okna (otevírání do ulice) a otvory zakryjte zevnitř sítěmi, tzn. otevřete ji, vzduch vyjde – ale mřížka zůstane.
Bude to samozřejmě vypadat jako blázinec nebo nápravná kolonie Federální vězeňské služby, ale kam se dá jít, když jsou kočky taková hovada
Všechny moje skleníky jsou takto chráněny, i když tady to není před kočkami, ale před liškami, protože mimo zahradní sezónu se ptáci potulují po sklenících a na jaře a na podzim může být horko a okna dokořán. Lišky často visí po obvodu, opravdu sní o tom, že dostanou husy, ale ty je neobtěžuješ.

Dát do dveří nějaké rámy nebo ploty – zdá se mi, že to je jen další práce. Jaké je to potěšení je znovu tahat tam a zpět. Chodit každý den do skleníku sbírat okurky je takové potěšení otevřít tam a zpět. A co okna – okno jsem otevřel dokořán do ulice, není třeba otáčet mříže, prostě tam zůstane.

19 Leden 2024, 13: 45

50% zastínění.

Ahoj. Použila jsem stínící síťovaný závěs. Vršek byl připevněn ke svorkám, pevně přitažen a přišpendlen k zemi pomocí oblouků elektrod. Líbilo se. Při průchozí ventilaci se nevytrhne. Listy se při otevřených dveřích na slunci nespálí a jsou chráněny před kočkou.
50% zastínění.

19 Leden 2024, 20: 05

Máme také kočky, vlastní i cizí, ale celý skleník je pokrytý netkaným materiálem a ve volné půdě jsou jahody a spousta dalších věcí a chodby jsou prostě vysekané starými koberci – není tam žádný plevel a kočky se nekazí. Myslím, že varianta se síťkou a nejjednodušším zapínáním je celkem dostupná.

Zajímavé:
Kterou motorovou pilu si žena lépe vybere pro práci na venkově?.

19 Leden 2024, 22: 17

Jedině tak kočka skleník využívá.

Máme vlastní kočku, pobíhající sousedy a bezdomovce. Žádný problém.
Ale! Celý pozemek je porostlý trávou.
Jedině tak kočka skleník využívá.

Jak udržet kočky a kočky mimo místo?

Zahradní postele jsou velmi oblíbené u domácích mazlíčků. To není překvapivé, tady můžete mít sladký spánek, zařídit toaletu a dokonce poslat štítek sousedově kočce. Co dělat, když výsadby začnou trpět takovou pozorností a vy nemáte možnost je celé dny chránit? Promluvme si o tom, jak trvale odhánět kočky a kočky z přistání.

Jaké vůně se kočkám nelíbí?

S příchodem teplých letních dnů se zahradníci stěhují do svých chat a berou s sebou své milované mazlíčky – nenechávejte kočky ve městě. Nicméně, v zahradách z nich mnoho problémů.

  • Záhony a záhony často používají zvířata jako toalety. Kočičí výkaly jsou přitom pro rostliny nebezpečné, mohou zničit květiny i zeleninu. Kromě toho jsou kočky teritoriální zvířata. Instinktivně zanechávají stopy močí na hranicích svého majetku, a to také nepřináší výsadbám mnoho užitku.
  • Kočky se rády válejí v měkké, chladné vegetaci. Navíc vůbec nezáleží na tom, zda to bude tráva, natě mrkve nebo záhon s maceškami.
  • Kočky často používají kůru ovocných stromů jako škrabadlo.
  • O kočkách je známo, že jsou dobrými lovci ptáků. Proto je nepravděpodobné, že by se letním obyvatelům, kteří speciálně lákají ptáky na své místo, líbilo reakce jejich mazlíčků – velká kočka je schopna pogromu ne méně než dravá liška.

Kromě vlastních mazlíčků se na webu mohou objevit i sousedé.

Samozřejmě můžete celý den hlídat zahradu, zastavit zvíře v přiblížení se na zakázané území a rychle ho odstrčit. Ale to zabere spoustu času a kromě toho to v kočce způsobí nechuť. Existuje mnoho humánnějších, ale neméně účinných řešení tohoto problému.

rostliny

Kočku můžete odnaučit spaní v klubu zasazením levandule. Jedná se o krásnou okrasnou rostlinu, která je pro člověka zcela neškodná. Pronikavý zápach však u zvířat vyvolává znechucení. Pokud zasadíte tyto květiny po obvodu místa nebo v uličkách, kočky se budou držet dál od takových výsadeb.

Zajímavé:
Ošetření dřevěného domu skvrnou. Je možné smíchat antiseptika různých barev?.

Kromě toho kočky netolerují vůni lavrushky. Jeho rozdrcené listy mohou být rozptýleny po území štěstí, a pak vás invaze zvířat na výsadbu neohrožuje. Kočky mají podobnou nechuť k citrusovým plodům, v boji můžete použít aromatický olej z pomeranče, citronu nebo grapefruitu.

Pokud však není po ruce, můžete pomerančové kůry jednoduše spařit a zahradní cestičky zalít nálevem.

Mátu je ale potřeba využít jinak. Přitahuje kočky, proto by měla být vysazena co nejdále od pěstovaných výsadeb. V tomto případě to odvede pozornost zvířat. Podobně působí i kozlík lékařský, který na mnoho koček působí ještě silněji než máta.

Koření

Jednoduchý a levný prostředek k odpuzování kočkovitých šelem lze vyrobit nezávisle. Faktem je, že tato zvířata nesnesou aroma některých koření. Například, směs kurkumy, zázvoru a mletého kajenského pepře udrží chlupaté mazlíčky daleko od postelí na dlouhou dobu. Tyto koření stačí nalít do malých nádob a uspořádat je v uličkách. Černý pepř má podobné vlastnosti – prášek se většinou rozsypává v blízkosti cest nebo se jím mulčuje půda mezi záhony a poblíž záhonu.

Ocet a čpavek

Účinný odpuzovač pochází ze směsi octa, čpavku a jakékoli jiné kapaliny se štiplavým zápachem. Kočky takový zápach nesnesou a obejdou jeho zdroj. Vše, co je potřeba od majitele stránky, je jednoduše navlhčit hadry a rozházet je po celé zahradě. Je však třeba mít na paměti, že zápach ve vzduchu mizí, proto je třeba ošetření opakovat denně.

hořčice

Hořčičný prášek je poměrně levný a jeho výhody budou nepopiratelné. Kolem keřů a mezi nimi je rozsypána suchá hořčice. Kočkovité šelmy se tohoto zápachu bojí a hledají jiná místa k odpočinku a naplnění svých přirozených potřeb. Po zalévání nebo dešti by se měly manipulace opakovat.

Zajímavé:
Je možné naroubovat weigelu na šeřík?.

Co ještě zastrašit?

Pokud nejste zastáncem lidových metod, použijte profesionální spreje. Moderní průmysl nabízí velké množství léků, které působí jako repelent od koček. Prostředky jsou dostupné ve formě aerosolů a v granulované formě. Pro domácí použití je nejúčinnější aerosol, ale pro vyhánění zvířat z pelíšků se vyplatí zvolit granule. Jsou rozptýleny na místech, která si fluffies vybrali jako toaletu.

Každý výrobce používá své vlastní pracovní složky, především silice nebo rostlinné produkty, jako jsou feferonky. Nejdražší značky obsahují feromony v moči velkých dravých zvířat (lišek nebo vlků). Ta působí na instinkty koček – složení napovídá, že je lepší co nejdříve opustit území, kde žije nebezpečné zvíře. Nejlepší hodnocení získaly Shake-Away, Critter Ridder a Keep Off.

Při použití produktů jednoho z těchto výrobců si můžete být naprosto jisti, že efekt bude stoprocentní.

Co ještě zastrašit?

Malý plot přistání dává dobrý efekt. K tomu můžete použít pletivo nebo nízký polykarbonátový plot vztyčený po obvodu. Takové řešení samozřejmě nevypadá nijak zvlášť esteticky, ale s problémem průniků se vyrovná na 100%. Ne všichni domácí mazlíčci rádi přeskakují překážky a netuší, co je na druhé straně čeká – ve většině případů zvíře jednoduše obejde oplocený prostor v zemi a hledá jiné místo k odpočinku.

Dobrým řešením by bylo použití ultrazvukového odpuzovače. Kromě koček odpuzuje i krysy, myši a velké hlodavce jako jsou zajíci. Takové zařízení je umístěno na stromě nebo sloupu a nasměrováno směrem k přistání. Nebojte se ublížit domácímu mazlíčkovi – ultrazvuk způsobuje zvířeti nepohodlí a nutí ho opustit území, ale není schopen poškodit zdraví domácího mazlíčka.

Nic neodpuzuje kočky a kočky jako obyčejná vlhkost. I lehký oblak vodního prachu nebo tenký potůček dokáže zvíře na dlouhou dobu vyhnat ze zahrady. Proto mnozí instalují na lůžka zavlažovače s pohybovými senzory – jedná se o vodní zavlažovače. Napojí se na vodní zdroj a po zjištění jakéhokoli pohybujícího se objektu okamžitě střílejí vodu na každého, kdo zasáhne do omezeného prostoru.

Zajímavé:
Ekni mi název rostliny. jak se o to starat?.

Kočičí tlapky jsou velmi jemné a stříhání předmětů jim může způsobit nepohodlí, takže mají tendenci se jim všemožně vyhýbat. Existuje mnoho povlaků s ostnatými okraji, ale týrat bezbranná zvířata je nehumánní – záhony ochráníte obyčejnými šiškami. Citlivému zvířeti neublíží, ale kočka se v takovém prostoru nebude ráda pohybovat, tím méně v něm hrabat díry.

Kočky opravdu nerady chodí po rozbitém kameni a ostrém štěrku, takový materiál bude opravdovým testem pro jejich jemné tlapky. A pokud je půda kolem rostlin posypána mramorovými nebo žulovými štěpky, pak to nejen odpuzuje zvířata, ale zároveň se to stane zajímavou dekorací a ochrání květinové záhony před růstem plevele. Pokud si přejete, můžete položit kulturní výsadby mořskými mušlemi – domácí mazlíčci prostě nemají dostatek síly, aby je vykopali, a kočky začnou hledat nová místa pro sebe.

Obyčejná fólie může kočky vyděsit. O těchto tvorech je známo, že nemají rádi šustění hladkých materiálů. Okraje záhonu obalte fóliovým materiálem, takže jej zaručeně ochráníte před nálety kočkovitých šelem.

Někteří letní obyvatelé doporučují rozložit větve divoké růže, maliny nebo jehličnaté rostliny. V tomto případě při pokusu o nájezd na místo bude zvíře pociťovat bolest. Brzy to povede k rozvoji reflexu a kočka rychle opustí oblast sama.

Pokud vše ostatní selže, kupte si plastové pletivo s otvory pro sazenice. V tomto případě zvíře nebude moci vyhrabat kryté záhony a prostě se tam přestane vysrat.

Doporučení

Pokud jste si všimli, že vaše kočka začala často organizovat záchůdek v postelích, pak řešení tohoto problému není vůbec obtížné. Udělejte mu takovou nabídku, kterou nebude moci odmítnout – vybavte pohodlné pískoviště. Nechte jeho velikost pouze 1×1 m, ale pokud tam nalijete čistý písek, bude zvířátko velmi potěšeno.

Zajímavé:
Udělal jsem to z toho, co jsem měl.

Na postelích a v křoví zástupci čeledi koček často číhají na malé ptáčky. Zatímco ptáci hledají semena a chytají brouky, zvíře se k nim přibližuje a pohybuje se přímo podél výsadby. To je jejich přirozenost, takže není třeba vytvářet zbytečné pokušení pro domácí mazlíčky – přemístěte všechna krmítka chaty na jiné volné prostranství, dejte je tam, kde se kočky k ptáčkům nedostanou. Jakmile si zvíře uvědomí, že lov je marný, okamžitě přestane „bojovat“.

Je známo, že domácí mazlíčci si rádi označují své teritorium, a to platí nejen pro kočky, ale dokonce i pro kočky. Samci to dělají močí, zatímco samice se svými vousky třou o různé povrchy. Tyto značky se stávají jakýmsi analogem lidských sociálních sítí a přitahují sousední zvířata. Pokud byl váš plot vybrán jako komunikační prostředek, pak věřte, že nebude snadné zbavit se návštěv nadýchaných návštěvníků.

Abyste zabránili invazi koček, je třeba kočičí pachy denně smýt vodou a poté kontaminovaná místa posypat látkami, které mazlíčkům nepříjemně páchnou (med, citronová šťáva nebo ocet). Poté, co si zvířata několikrát všimnou, že vůně vůbec není ta, na kterou čekala, pak se „komunikace“ přesune na jiné místo nebo se úplně zastaví.

Můžete si také pamatovat, že kočky jsou velmi čistotná zvířata, nerady se hrabou v těžké mokré půdě, preferují suché a lehké půdy. Můžete se proto pokusit zavlažovat své uličky častěji – velmi brzy si vaši milovaní mazlíčci začnou hledat jiné pozemky.

Pokud se vaše dača stala předmětem útoku sousedovy kočky, zkuste se domluvit s jejími majiteli, aby omezili pohyb svého mazlíčka. Pokud jednání nevedla k výsledku a nezvaného hosta nelze odehnat, zkuste si pořídit vlastního mazlíčka, například psa. Zasaďte ji poblíž místa, kam k vám nezvaný host leze. Váš hlídač určitě začne pípat, jakmile se zpoza plotu objeví drzý kníratý čenich.

Někdy pro kočky jiných lidí stačí k tomu, aby se dostaly pryč, pouhá přítomnost nepřítele na místě.

No a konečně pokud si všimnete, že kočka nechce opustit postele, zařiďte pro ni zónu pohodlí a relaxace. Toto je nejhumánnější, ale neméně účinný způsob pro jakoukoli kočku. Kníratí mazlíčci milují catnip – zasaďte si catnip na malé ploše 23 metrů čtverečních. m. Věřte mi, že v tomto případě tam uvidíte jen chlupaté mazlíčky.

Zajímavé:
Jak zachránit anthurium, které umírá na přetečení?.

Na závěr si řekněme, že vyhnat kočku z venkovské zahrady není snadné, tato práce je náročná a zdlouhavá. Zaručený výsledek dávají pouze repelenty známých značek. Nejsou však v žádném případě levné. Proto v podmínkách omezeného rozpočtu vyzkoušejte lidové techniky, jak se vypořádat s kníratými útočníky.

Největší účinek poskytnou, pokud zkombinujete několik metod najednou – vystrašení domácího mazlíčka od přistání a zároveň jeho nalákání na jiné místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *