Jaké půdní kryty bych měl zasadit na hlinitou půdu?.

0

Jaké půdní kryty bych měl zasadit na hlinitou půdu?

Jaké půdní kryty bych měl zasadit na hlinitou půdu?

Dobrý den!
Doporučte rostliny pro hlinité půdy. Půda je těžká, jílovitá, slunce a vítr. Už jsem zasadil mochna, hortenzie a růže. Všechno kvete, kupodivu. Ale půda, nebo spíš hlína, vypadá hrozně. Možná existují nějaké zemní kryty pro hlínu?
Nedoporučujte mi, abych přivezl normální půdu, nemůžu! Zde je fotografie „Saharské pouště a květin“.

Poušť a květiny

Poušť a květiny

To může být užitečné:

  • Mohou stálezelené půdopokryvy nahradit mulč, kterým se v zimě izolují kořeny teplomilných rostlin?
  • Jaký půdopokryv doporučujete, aby neublížil růžím a nezabil plevel?
  • Které půdní kryty máte nejraději a které si našly své místo ve vaší dači?

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se
4 komentářů 1 děkuji za otázku 3 oblíbených 34609 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
Olga Moskva 18. července 2014, 13:07
Poděkovat! Poděkoval jsi 455
Otázka přidána do oblíbených
marinaalexeeva1506 a 2 další lidé
Добавить в избранное
Všechny odpovědi a komentáře (4)
19. července 2014, 23:40

Nemáte-li možnost zlepšit strukturu své hlinité půdy na stanovišti přidáním alespoň písku, pak můžete vyzkoušet tyto vytrvalé rostliny: pomněnka bahenní a její odrůdy, měsíček bahenní, kopytník evropský, Duchesnea indická, brunnera velkolistá, rozrazil vlhkomilný, pnoucí houževnatý a jeho odrůdy, brčál malý i velký a jejich odrůdy, rozchodník, mladý, břečťanovitý budra a jeho odrůdy a bodlá lilie a hybridní denivka a její odrůdy používá v pozadí vaší květinové zahrady, stejně jako použití odrůd čaje Kuril nebo mochna bush, který je již úspěšně pěstujete. Vyzkoušet můžete i různé odrůdy ostružin, i když byste je neměli přehánět kvůli jejich agresivitě. Myslím, že byste se měli pokusit pěstovat odrůdy kosatců, které rostou intenzivně, téměř jako půdopokryvné rostliny.

Zajímavé:
Skvrny na hroznech. co to je?.

1. září 2014, 16:20

Dobrým řešením by bylo zasadit astilbu. Tato rostlina je velmi nenáročná na půdu, i když miluje vlhkost (ale jíl je látka náročná na vlhkost); Stačí přidat komplexní hnojivo do díry při výsadbě Existuje mnoho odrůd astilbe, nízké a vysoké, bílé, růžové, vínové, s různými obdobími květu. Jsou dobré i proto, že keř příliš rychle neroste do hmoty, ale také nesedí léta na jedné větvičce. Další plus: pod astilbe není místo pro plevel;

31. března 2015, 15:39

Jak známý obrázek, podobný pozoruji už dvacet let. =)
Vyzkoušejte nejlepší možnost – mulčování. Nyní se dekorativní mulč vyrobený z borové kůry prodává všude, a pokud vám nevadí peníze a máte vlastní auto, můžete stejnou kůru jednoduše shrabat v nejbližším borovém lese. A pak půdní pokryvy, které dobře rostou na hlíně, aniž by navlhly nebo vybledly, jako je rozrazil vláknitý, pupenec břečťanu a jetel plazivý, dokonce i pivoňky dusivé. A pod mulčem hlína „dýchá“ a postupně zlepšuje strukturu a plevel aktivně neroste a během sucha méně uniká vlhkost.

Poslední úprava 31. března 2015, 15:40
23. srpna 2021, 06:32

Náš je také jílovitý, zeminu jsme také nedováželi. Obecně platí, že jíl je úrodná půda, ale je třeba ji strukturovat. Teď je srpen, zasít sederáty a před zimou je posekat a na jaře nechat přes zimu uhnít kořeny, půdu pokud možno mělce prokypřit vidlemi a na zimu plochu zamulčovat koněm; podestýlku, listí, slámu a posekanou trávu, ale bez semen. Na jaře odstraňte zbývající mulč, mělce promíchejte půdu, zasaďte JAKÉKOLI rostliny, zejména půdopokryvné: houževnaté, lomikámen, oddenek, rozchodník, rozchodník, tymián a prostor mezi nimi zamulčujte tenkou vrstvou. Přes léto bude mulč rozprostřen po celé oblasti a vaše rostliny budou nádherně růst. Není třeba sypat písek, bez ohledu na to, kolik ho nasypete, půjde dolů, jíl ho pohltí a mulč dodá jílu strukturu, díky čemuž bude úrodnější a teplejší.

Zajímavé:
Co je to za rostlinu larkspur?.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *