Kapkové zavlažování. Který z nich lze vyrobit levněji a efektivněji?.

0

Kapkové zavlažování. Který z nich lze vyrobit levněji a efektivněji?

Zkoušel někdo kapkovou závlahu? Kdo to zkusil, řekněte mi, který je lepší a ekonomičtější vzít a proč je lepší.

Sám dělám kapkové zavlažování, doslova jsem právě dorazil z chaty, dokončil jsem adaptér pro euro kostku s filtrem, stačí připojit hadici ke kohoutku a je to) Ve skleníku si také sám dělám kapkovou závlahu.

Alex MishinUmělá inteligence (583661) před 11 lety

Moje zkušenost ukázala. že je lepší nádobu (ať už „eurocube“, vlastně prázdnou nádobu od dovezené emulzní barvy, nebo jen plastový sud) položit na zem: i zvedání na stoličku znamená zvýšení průtoku vody, a vystačí i s nádobou stojící na zemi.
Moje „vodárenská věž“ je sud na střeše kabiny a tlak, který vytváří, je kategoricky nadměrný – zaplavuje! Jednodušší by samozřejmě bylo jednoduše k němu připojit závlahu, ale musel jsem zbystřit.

[I Am Your Legend]™ Enlightened (30891) Chci jen všechno pokrýt na velkou vzdálenost, takže potřebuji dobrý tlak. Tlak je sražen filtrem a přívod vody je regulován kohoutkem, o to se nijak zvlášť neobávám. A za pár let použiji sudy (vyhřívané eurokostky) při stavbě domu, bude z nich markýza na ohřev vody a akumulačních nádrží, tlaku bude dost. Zvedne se 15 m nad terén. Jak jsem počítal, vyšlo mi to na 2 atm, což stačí na kuchyň a koupelnu a dokonce i na pračku a záchod.

Jiné odpovědi

Zkusili jsme. V různých verzích. Výsledek je nejpozitivnější: výsadbu můžete nechat několik dní a odejít.
Zakoupili jsme běloruský kapkový zavlažovací systém „Aqua-Dusya“, ale nikdy jsme ho nepoužili: všechny tyto zvonky a píšťalky s elektronikou jsou mimo naši mysl! A jednoduše nainstalovali vícebodový systém kapkové závlahy: kapilární hadice zakončené plastovými tyčinkami zapíchnutými do země. Aby neteklo moc vody, museli jsme přívodní hadici napojit ne na přívod vody (i když máme vlastní a tlak v něm není větší než 0,3 atm), ale na sud stojící na zemi. Druhou možností je vytékající hadice, napájená ze stejného sudu.

Zajímavé:
Proč se listy rajčat svíjejí jako loď? jak jim pomoci?.

Alexandr BorščevPro (566) před 11 lety
bude tento sud sát i vodu?

Alex Mishin Umělá inteligence (583661) Ze sudu jsem vytáhl sifon, který klesá až na úroveň země. Pokud přes tuto hadici naplníte sud z vodovodu, pak se současně se sudem plní i sifon. Pak místo hadice, která sloužila k naplnění, připojíme síť zavlažovacích zařízení – a voda teče zpětným proudem sifonem.

Lidé používají kapkovou závlahu odedávna. kup si pásku a zalij ji pro dobré zdraví.
[I Am Your Legend]™Osvícený (30891) před 11 lety
Mimochodem, nikde jsem nehledal, ale nemohl jsem najít odkapávací pásku.

Čerpadlo ze studny používáme do dvou propojených nádrží, dohromady 1t, v nádrži je plovákový spínač na čerpadlo, samo se vytáčí, samo se vypíná, samo kape, díra v pásce dává mokrou skvrnu o průměru 20 cm, z toho se počítají vzdálenosti mezi rostlinami, otvory každých 20 cm, ta věc je úžasná, jahody po kolena, škoda, že už je tma, zítra vyfotím. Nádrž je potřeba zvednout do výšky cca dvou metrů, smontuje se jednoduše, manžel si vše bez větších potíží udělal sám, kromě hadic je potřeba i tlustá hlavní hadice, ze které se lepí pásky a vkládají adaptéry a blinkry rozšířit.

Alexandr BorščevPro (566) před 11 lety
ukaž mi fotky!!

Máme tloušťku pásky č. 8 a rozteč kapek 10 cm Zalévá velmi rychle a všude podél řady (krok 40 je pro zahrady). pokud trefíte motykou do díry, ucpe se, rozhodli se Je lepší koupit levnou a měnit ji častěji. Používáme ho už dlouho, opravdu ušetří spoustu času a námahy, jak si pamatuji hadice. pouze emoce, SAMOZŘEJMĚ NAKUPUJTE A RYCHLEJI.

Zajímavé:
Rozhodl jsem se zakořenit hortenzii, která byla dána v kytici. vyjde něco?.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *