Po odkvětu broskev uschla. co s ním můžeme dělat?.

0

Po odkvětu broskev uschla. co s ním můžeme dělat?

OTÁZKA od obyvatele regionu Astrachaň: zde v regionu Astrachaň. broskev zemře. Nejprve odumřela větev, na jaře jsem ji odřízl a překryl zahradním lakem. Podruhé plody začaly nasazovat a růst, ale nyní, jako by se zastavily, listy a plody opadávají. Co dělat?

ODPOVĚĎ: Příčinou úhynu vaší broskvoně může být to, že ji, stejně jako všechny plodiny peckovin, téměř na všech zahradách v letošním roce silně postihla houbová choroba – moniliová spála. Výtrusy jsou pružné – monilie jsou přenášeny větrem a hmyzem na velké vzdálenosti. Během kvetení stromů padají do květů a poté se stěhují do jednoletých větví, poté do dvouletých větví. Houba svými sekrety ucpává cévy, kterými se voda a živiny pohybují k listům. Bez přijímání vody a výživy tyto větve po odkvětu zasychají. Stromy s vysušenými jednotlivými větvemi stojí jako spálené. Odtud název nemoci. Tyto větve je třeba vyříznout ihned po odkvětu a později v létě, jakmile se objeví, spolu s částí zdravé větve (asi 10-15 cm), aby se zastavila progrese houby k centrálnímu vodiči, jinak strom bude již nebude možné zachránit.
Proti této a dalším chorobám je třeba všechny peckoviny a jabloně v různých fázích kvetení a zrání několikrát ošetřit fungicidy:
1) Brzy na jaře, před otevřením pupenů, použijte síran měďnatý nebo železitý 300 g na 10 litrů vody nebo Abiga-Pikom – 50-75 g.
2) Před rozkvětem na růžovém poupěti s „Horus“ – 2 g na 10 litrů.
3) Během kvetení používejte biologické přípravky, které nejsou nebezpečné pro včely – „Fitolavin“ – 20 ml nebo „Skorobey“ – 20 ml na 10 litrů.
4) Ihned po odkvětu ošetřete přípravkem „Skorom“ nebo „Raikom“ 2 ml nebo „Strobi“ 2 g na 10 litrů.

Zajímavé:
Trávník před zimou nelze nijak posekat. co dělat?.

Pokud se v létě objeví zasychající větve, vyřežou se také a provedou se také jedno nebo dvě ošetření výše uvedenými fungicidy. Je potřeba léky střídat a nedělat dvě nebo tři kúry za sebou tou samou, abyste se vyhnuli závislosti.

ZÁLIVKA: Zalévat je nutné tak, aby byla půda neustále středně vlhká (hrst zeminy zpod stromku vymáčknutou dlaní by měla vytvořit hrudku, která se nedrolí). Ideální by bylo, kdyby se vše, co na stanovišti roste, zalévalo kapkovou závlahou, aby vlhkost rovnoměrně a neustále proudila do kořenové zóny. Pokud zaléváte standardními metodami – pomocí kbelíků nebo z hadice, lze to provést jednou za měsíc a nalít 1 litrů vody ne pod kmen, ale po celém kruhu kolem kmene za každý rok života stromu. Pokud je počasí horké a suché, vylijte 10 litrů vody za rok života. Všechny rostliny můžete také krmit závlahovou vodou, například přidáním 20 ml tekutého komplexního hnojiva na bázi huminových kyselin a ptačího trusu „Bioclad“ na každých 10 litrů vody.

Vytvořte si svůj vlastní zen

Inspirativní trasy, neobvyklé recepty, recenze zařízení, sportovní novinky, make-up tutoriály, analýza vědeckých teorií, doporučení pro výběr auta, recenze výstav – v Zen můžete psát texty a natáčet videa na jakékoli téma! A chytré algoritmy vám vždy pomohou najít publikum, které bude mít zájem.

Připojte se ke komunitě zenových spisovatelů a uvolněte svůj tvůrčí potenciál naplno.

Timur Sidelnikov

Elena Yulkina

Minaev ŽIVĚ

Lissa Avemi

Paša NEPADÁM

O zenu

31M
tolik uživatelů se denně přihlásí do Zen
100 000 +
tolik autorů sdílí své
obsah každý týden
Možnost výdělku
získat příjem ze zpeněžení
a nativní reklama
4 formáty
můžete se vyjádřit v krátkých videích,
dlouhá videa, příspěvky a dlouhé čtení
24 hodin denně
Tým podpory je připraven nepřetržitě odpovídat na vaše otázky

Zajímavé:
Jak zachránit angrešt, pokud byl téměř úplně odhalen pilou, také pomohl.

Populární témata v zenu

Gadgets a IT Sport Jídlo Krása a styl Cestování Věda Umění Osobní doprava

4,5M

Přesně tolik uživatelů odebírá zenové autory, kteří vytvářejí recenze zařízení, vytvářejí průvodce výběrem a používáním gadgetů, sdílejí novinky ze světa technologií a mnoho dalšího.

Které APPLE WATCH si vybrat v roce 2024?

Přes 10 milionů

přihlaste se k odběru sportovních spisovatelů na Zenu, kteří sdílejí sportovní zprávy, užitečné tipy pro zdravý životní styl nebo zajímavosti z biografií sportovců

„Spartak“ se vrátil do časů Gunko!

Přes 20 milionů

sledovat gastro kanály v zenu. Jídlo je jedním z nejoblíbenějších témat na platformě. Foodblogeři nejen sdílejí recepty na vaření, ale také recenzují kavárny a restaurace, mluví o tradicích a zvycích různých zemí

Snažíme se zopakovat recept na tatarák někoho jiného!

Přes 7 milionů

pravidelně hledejte stylové tipy a užitečné životní triky pro péči o sebe, sledujte tutoriály líčení a seznamte se s nejnovějšími módními trendy od zenových autorů

INSTASAMKA: změna image a repertoáru, manželství

Přes 6,6 milionů

přihlášeni k odběru cestovatelských kanálů v zenu, které sdílejí recenze atrakcí, jejich dojmy, doporučení pro výběr tras a další inspirativní cestovatelský obsah

Jak nastoupit na útesy, koupit si jachtu v USA a cestovat s rodinou

12M

studijní obsah v zenu od odborníků, kteří mluví o fascinujících vědeckých teoriích a objevech, inovativních technologiích a úžasných experimentech

Švédové, Norové, Dánové: jak se liší obyvatelé Skandinávie?

4M

mají zájem o recenze představení, reportáže z výstav, dozvědět se nové věci o umělcích nebo sledovat tvorbu svých oblíbených autorů v zenu

JSOU V RUSKU NĚJAKÉ COOL DESIGNÉRY?

9M

neustále se zajímají o to, jak vybrat auto, skútr nebo třeba loď, zajímají se o osobní zkušenosti a životní hacky pro provozování osobní dopravy od autorů Zen

Nová Niva 120 koní z výroby. Lada niva sport

Jak vytvořit kanál

Buď sám sebou
nebo zkusit něco nového
vytvářet obsah ve svém stylu – a v jakémkoli formátu

Odbornost, kvalita, upřímnost a jedinečný styl jsou klíčem k srdci publika. My v Zen podporujeme ty nejodvážnější experimenty. K tomu máte ve svém inventáři různé formáty – namíchejte si je podle svého vkusu: krátká vertikální videa, články s ilustracemi, horizontální videa.

Zajímavé:
Je možné pěstovat škumpu ve vaně? podělte se o své zkušenosti.

Spolupracovat
se Zenem
účastnit se pravidelných projektů platformy

Zen neustále podporuje komunitu autorů soutěžemi, akcemi a speciálními projekty. Můžete se jich také zúčastnit spolu s dalšími autory, získat skvělé zkušenosti a rozšířit publikum svého kanálu. Aktuální aktivity můžete sledovat na kanálu „Zen pro autory“.

Zpeněžit
obsah
připojit monetizaci nebo dělat nativní reklamu

Existují dva způsoby, jak zpeněžit kanál v Zen:

Automatická monetizace – přerozdělení výnosů ze Zen reklamy mezi autory v závislosti na zobrazení obsahu v konkrétním kanálu. Více o monetizaci naleznete zde.

Nativní reklama – budete moci přímo spolupracovat s inzerenty a přilákat velké značky, když váš kanál získá velké a loajální publikum. Další tipy k nativní integraci naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *