Jak se komáři dostanou přes moskytiéru?.

0

Jak se komáři dostanou přes moskytiéru?

Proč jsou na oknech moskytiéry, ale komáři stále létají do místnosti?

Komáři nejsou duchové a nemohou proletět zdí) Ale dírou ve zdi – je to snadné! Nejprve proto zkontrolujeme samotné moskytiéry, zda nemají malé dírky. Často je trhá ptačím zobákem nebo drápy. Zvláště „šťastní“ jsou ti, jejichž římsy a balkony jsou oblíbené u holubů.

Zdroj obrázků: Yandex.Images

Komáři, mouchy a další létající brouci vlétají přes síť, která je na nějakém místě roztržená. Díru nebo trhlinu lze jednoduše pečlivě utěsnit páskou – žádný jiný způsob „přišití“ síťoviny dosud nebyl vynalezen. Tím ale kontrola oken skončit nemůže.

Zdroj obrázků: Yandex.Images

Často slýchám: „Právě byly nainstalovány sítě. A neuplynul ani týden. A komáři už jsou zdrcující. Nejsou žádné díry – zaškrtnuto. Kam letí?“ Okamžitě jdu na kontrolu a v 80% případů vidím svislé mezery mezi pletivem a rámem okna kvůli jeho volnému uložení. A s největší pravděpodobností byla síť zpočátku nainstalována nesprávně, jednoduše bez povšimnutí mezery, do které můžete někdy strčit prst. A poletí tam komár v botách.

Zdroj obrázků: Yandex.Images

K nesprávné instalaci dochází v důsledku toho, že se uvolnily plastové „uši“ síťoviny a abychom ji mohli umístit na okno, uchopíme výztuhu uprostřed. Při instalaci trochu vyčnívá a ohýbá se směrem ven a zanechává mezery.

Zdroj obrázků: Yandex.Images

Pojďme to napravit: odstraňte síťku a nezapomeňte, že má horní a spodní část. Položením vzhůru nohama také riskujete nesprávné umístění a vlétnutí hmyzu. Pamatujeme si, že „uši“ by měly být vždy POD výztužným žebrem a ne nahoře.

Zdroj obrázků: Yandex.Images

Pro začátek je tedy potřeba síťku uprostřed mírně ohnout, aby ohyb směřoval do ulice. To znamená, že během instalace bude fungovat princip odporu a ne ohýbání pletiva směrem ven. Děláme to OPATRNĚ, přitlačíme síť k tělu a ohýbáme obě svislé tyče krátkými trhnutími. Na okno jsme dali síť. Pokud jsou „uši“ odtrženy, můžete na jejich místo uvázat nitě, kterými je síťka tažena. Zdá se, že to je vše, co jsem chtěl k tomuto tématu říci) Hodně štěstí všem (nahraďte svou vlastní verzi)!

Zajímavé:
Jaká semínka rostlin jsou na této fotce?.

Líbil se vám článek? Přihlaste se k odběru kanálu, abyste byli informováni o nejzajímavějších materiálech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *