Jaké hrozny rostly na místě vykopané Isabelly? je to divočina?.

0

Jaké hrozny rostly na místě vykopané ‚Isabelly‘? je to divočina?

Jaké hrozny rostly na místě vykopané ‚Isabelly‘? Je to divočina?

Ahoj. Na místě vykopané ‚Isabelly‘, zřejmě z bludného kořene, vyrostla celá kytice větviček. Listy mají tvar hroznů, ale barva je sytě zelená. Je to divočina? Hrozny v Soči.

To může být užitečné:

  • Proč mladé listy sazenice vinné révy po okrajích zčernají, vysychají a drolí se?
  • Hrozny Lydia: čím jsou kontaminovány a co ošetřit?
  • Proč listy na hroznech vadly? Jak pokračovat?

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se

Otázka je v následujících sekcích: otázky, hrozny, neznámý druh, determinant
3 komentáře 3 děkuji za otázku přidat k oblíbeným 971 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
22. září 2020, 08:06
Poděkovat! Poděkoval jsi 3
Všechny odpovědi a komentáře (3)
22. září 2020, 12:50

Hrozny z popisu nevidím, těžko určit, protože hrozny rostou v místě, kde byly vykopány, je docela možné, že pocházejí z kořene

22. září 2020, 15:10

Ahoj. Isabella je obvykle zakořeněná sazenice. To je pravděpodobně důvod, proč rostou nové hrozny Isabella. Hodně štěstí.

29. září 2020, 09:34

Ahoj. Děkujeme za vaši odezvu. Neroste jen jedna sazenice, ale „kytice“ A listy mají tmavou barvu a stonky jsou načervenalé.

Zajímavé:
Zeleninové fazole Dalmatian, hodně štěstí.

Zanechte prosím komentář

Přidejte komentář k příspěvku

izdatelstvo_AST 25. července 2019, 12:22

Jak správně zalévat hrozny a kolik vody potřebují Jak správně zalévat hrozny a kolik vody potřebujíJak správně zalévat hrozny a kolik vody potřebují

Každému, dokonce i začínajícímu zahradníkovi, je zřejmé, že pokud je nedostatek vody, ani jedna rostlina nemůže normálně existovat, tím méně produkovat dobrou úrodu. Univerzální harmonogram zalévání rostlin na zahradě však neexistuje. Nikolai.

izdatelstvo_AST 21. listopadu 2018, 15:47

Kdy, kde a jak zasadit hrozny: rady od Nikolaje Kurdyumova Kdy, kde a jak zasadit hrozny: rady od Nikolaje KurdyumovaKdy, kde a jak zasadit hrozny: rady od Nikolaje Kurdyumova

Výsadba hroznů je úplně první a nejdůležitější postup v nelehkém úkolu pěstování této plodiny. Budoucnost vaší vinice závisí na tom, jak dobře je udělaná. Nikolaj Kurdyumov v „Nejnovější encyklopedii kultivace.

Ola050481 30. května 2021, 16:34

Ahoj. Hrozny brzy vykvetou. Mohu ji zalévat před květem? A čím to mám krmit?

Mrazuvzdorné hrozny „Isabella“: popis odrůdy, výsadba a péče, fotografie

Isabella hrozny

Černým hroznem jmenovce španělské královny je Isabella, odrůda, která je skvělá do drsného klimatu. Stejně jako Beauty of the North a Super Extra je to jiné vysoká odolnost proti mrazu i bez zvláštního úkrytu.

Není náchylný k většině chorob hroznů a mírně postižené škůdci.

Nepochybnou výhodou odrůdy je vysoký výnos srovnatelný s výnosem výročí Cherson Summer Resident a naprostá nenáročnost. Dokonce i začínající pěstitel může snadno pěstovat takové hrozny na svém webu. Musíte pouze dodržovat několik jednoduchých pravidel a doporučení pro výsadbu a péči.

Jak zasadit hrozny Isabella?

Nejprve musíte vybrat správnou sazenici a rozhodnout se pro místo pro výsadbu. Je třeba poznamenat, že v chladných oblastech může tato odrůda bezbolestně přezimovat. při t až -30 C a nevyžaduje úkryt.

Isabella je pozdní a vysoká odrůda a pro plné zrání v chladném klimatu je to potřebujete teplé, slunné místo s velkým půdorysem. Kompletní popis odrůdy najdete v tomto článku.

Ideálním místem pro přistání by v tomto případě bylo umístění u zdi domu nebo domácnosti. budovy. Současně by měly být hrozny vysazeny ve vzdálenosti asi 1 m od opěrné zdi.

Zajímavé:
Réva začala vadnout, listy usychaly a hrozny dozrávaly nerovnoměrně. Co se stalo?.

Je to důležité,aby poblíž nebyly vysoké stromy a keře, stínící hrozny a ochuzující půdu. V žádném případě nedávejte kukuřici a slunečnici vedle sebe.

Koupit a zasadit hroznové keře nejlépe na podzim. Můžete zasadit na jaře, ale míra přežití v tomto případě bude horší. Pro výsadbu je lepší zvolit roční sazenice se silným kořenovým systémem.

Před nástupem do letadla nezapomeňte připravit půdu. Pokud je půda kyselá, mělo by se dva týdny před výsadbou provést vápnění. Isabella není náročná na složení země, ale nebude růst ve slané půdě s vysokou hladinou podzemní vody. Pro hliněné místo je zapotřebí dobrá drenáž, pro rašeliniště – písek, pro písčitou půdu – dobrý hnůj.

Je to důležité, správně připravit sazenice na výsadbu. Pokud jsou kořeny suché nebo výsadba není plánována ihned po nákupu, je lepší položit sazenici na jeden den v teplé vodě. Před výsadbou se provádí prořezávání výhonků a kořenů. Hlavní kořeny jsou řezány o 5-10 cm, výhonek – o 3-5 očí.

Předem je připravena jáma pro výsadbu. Měla by být 50-90 cm hluboká (v závislosti na složení půdy) a 80 cm v průměru. položte dobrou vrstvu drenáže.

K tomu se hodí všechny malé oblázky nebo štěrk. Nahoru se nalije malá vrstva vykopané zeminy a nainstaluje se opěrný kolík.

pak oplodnit: hnůj, draselná sůl, popel a superfosfát, přidejte trochu více zeminy a opatrně zasaďte keř.

Jeho kořeny se ponoří do hliněné kaše, zahrabou a sazenice se volně přiváže ke kolíku.

Země kolem je pevně udusaná a hojně zavlažována. Po zalévání nezapomeňte jamku dobře zamulčovat rašelinou.

Při přistání na volném prostranství, ne v blízkosti zdí, je nutné udržovat mezi rostlinami určitou vzdálenost: mezi řadami – nejméně 2 m a mezi sazenicemi uvnitř řádků – asi 1,5 m. U tohoto schématu výsadby je nutné nainstalovat speciální kovovou podpěru pro révu.

Zajímavé:
Jak můžete rozlít kompost, abyste jej dezinfikovali?.

Jakou péči vyžaduje odrůda?

Jak pečovat o hrozny Isabella? Za prvé, Isabella potřebuje dobré zalévání během období aktivního růstu, před výskytem bobulí. Frekvence zavlažování závisí na složení půdy: na těžkých půdách je nutné zalévat méně často, na lehkých – častěji. Pravidelně kypřít, odplevelovat a přihnojovat.

Minerální hnojiva lze používat maximálně 3x ročně. V období růstu hroznů je dobré přihnojovat čerstvým hnojem zředěným ve vodě s přídavkem superfosfátu. Nezapomeň na důkladné mulčování půdy po každém zavlažování.

Ujistěte se, že jste správně prořezávali hrozny. První prořezávání se provádí po růstu postranních výhonků sazenice o 10-15 cm. Současně na něm nezůstávají více než 3-4 výhonky a ne více než 2 na rukojeti. Staré a nemocné větve jsou zcela odříznuty.

V prvním roce po výsadbě se povrchové kořeny seřezávají (řez). Na jaře se poškozené a mrazem okousané výhony odstraní, zaštipují a vrcholky výhonů se zaštipují krátce před začátkem květu. Jak výhonky rostou, musí být přivázány k podpěře, která dává správný směr růstu.

Vše o sklizni hroznů Isabella a také o tom, zda je tato odrůda vhodná pro výrobu vína, najdete zde.

Nezapomeňte, že organizace správné péče o vinnou révu vám umožní vyhnout se chorobám, jako je plíseň, oidium, antraknóza, různé hniloby, zarděnky. Dodržováním pravidel výsadby, řezu, zalévání a dalších adekvátních opatření můžete své rostliny ochránit i před neštěstím, jako je bakteriální rakovina, chloróza a bakterióza.

Fotografie

Vizuálně se můžete seznámit s hrozny Isabella na fotografii níže:

Prořezávání na podzim: podrobné pokyny

Chování podzimní řez je nutný 2-3 týdny po opadu listů. Nejprve se odstraní slabé a neplodné výhonky. Mladé keře zanechávají 3 až 8 zdravých výhonků rostoucích šikmo k zemi. Zelené nevlastní děti jsou odstraněny úplně a tuhé – o 2/3. Seřízněte je v pravém úhlu, co nejdále od plodových výhonků.
Mladé výhonky se zastřihují mírně nad místem spodního oka Isabella provádí tzv. dlouhý řez: na jednoletém výhonu se ponechá 5-6 očí. Na víceletém výhonku by mělo být ponecháno přibližně 1,1 oka na každý mm průměru.

Zajímavé:
Jak přenést fotografie do soutěže z jednoho profilu do druhého?.

Je důležité dodržovat několik pravidel prořezávání:

  • ujistěte se, že řezy jsou na vnitřní straně výhonku;
  • po odstranění jednoletých výhonků by neměly zůstat pahýly;
  • řezy musí být naprosto hladké;
  • 1 cm nad okem se řeže jednoletá réva;
  • výhonky vyrostlé z kořenů se odstraňují v hloubce 10-15 cm pod zemí.

Správným a pravidelným řezem keře si můžete zajistit dobrou úrodu na dlouhou dobu a zvětšit vinici díky množení řízkováním.

Reprodukce pomocí řízků

Jak se posadit? Při podzimním řezu lze připravit řízky k výsadbě. Chcete-li to provést, odřízněte část plodného ročního výhonku, asi 7-10 mm v průměru a 1,5-2 m dlouhé.

Existují 2 způsoby sklizně:

Takové řízky mohou být vysazeny na trvalém místě na začátku května.

Vznik staré révy: jemnosti a moudrost

Abyste předešli problémům v budoucnu, formace hroznový keř začít v prvním roce po výsadbě. Pokud se tak nestane, stará réva začíná časem bolet, úroda se zmenšuje a péče o takové hrozny se stává složitější.

Prvním krokem je vybrat správný způsob podvazku. Při uspořádání hroznů blízko stěny jsou podpěry instalovány pod úhlem, s volným umístěním – vertikální mříže. Je důležité natáhnout hroznový keř po celé ploše mřížoviny, aby byl zajištěn volný přístup slunce a vzduchu do všech částí révy.

Hlavní pravidlo: Ujistěte se, že šipka ovoce je vždy umístěna vodorovně.

Odrůda Isabella není na zimu krytá, takže je pro něj skvělá vhodná nadstandardní forma keře.

Chcete-li vytvořit takový keř, je nutné odstranit všechny nevlastní syny, kteří jsou nad třetím stupněm mřížoviny, níže – ponechat 2-3 nevlastní syny a zaštípnout horní část výhonku.

Isabella je ideální pro vytváření oblouků, altánů a pergol. Také dívčí hrozny mohou sloužit jako vynikající dekorace pro vaše budovy, jejichž úplný popis najdete na našich webových stránkách.

Zajímavé:
Mám nechat trávu mezi dlaždicemi na místě? který je lepší?.

Hlavním požadavkem ve formaci je zabránit zahuštění keře. Stará réva se každoročně zmlazuje seřezává: odstraní se celá loňská šípka s révou a zralé jednoleté výhonky se nařežou na 2–4 ​​oka a nechají se se všemi na ní vyrostlými výhony, aby vytvořily nový plodový článek.

Velmi důležité začněte s tvorbou keře co nejdříve, abyste zabránili nekontrolovanému růstu výhonků.

Pokud dodržujete všechna tato jednoduchá pravidla pro výsadbu a péči o hrozny Isabella, můžete je pěstovat ve své letní chatě, aniž byste měli zvláštní znalosti. Isabella je nádherná odrůda, která se snadno udržuje, tvoří a množí.

Jak správně vytvořit keř, můžete jasně vidět na videu níže:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *