Pracovití bobři vytvářejí hráze, jezero je zarostlé, co dělat?.

0

Pracovití bobři vytvářejí hráze, jezero je zarostlé, co dělat?

Dobrý den, uživatelé fóra. Pomozte radou. Vedle našich pozemků teče potok. A letos se ve vrbových houštinách za pozemky zabydleli bobři. Pro mnoho našich letních obyvatel je to jen odbytiště. Na nedalekém kopci si lidé vytvořili spontánní vyhlídkovou plošinu a chodí tam se svými dětmi obdivovat divokou přírodu a pokusit se zahlédnout bobry. Bobry_02Bobry_04 Bobry_09Bobři to postavili pro tesaře, teď je tam přehrada, místní rybáři jezdí na ryby. Dříve jsme jezdili kilometry, ale nyní máme vlastní rybník. Volavky se usadily, obecně bylo mnoho výhod a příjemných chvil. Naši letní obyvatelé na takových minivýletech navazují nové známosti, než aby seděli za jejich ploty. Bobry_20Jsou ale i tací, kteří jsou s touto situací nespokojeni. Jedná se o vlastníky parcel v nížině, těsně sousedící s tímto tokem. Začnou se hádat a já se bojím, že se věci vyřeší a půjdou do divočiny s vidlemi a pochodněmi. Není těžké jim porozumět; kvůli přehradě se jejich spodní voda zvedla a jejich oblasti se zaplavují. Již probíhají pokusy o zničení hráze, ale díky bohu zatím neúspěšné – bobři zkázu rychle obnovují. Bobry_15 Bobry_17Chápeme „nížiny“, ale je nám líto i bobrů. A o takový kout divoké přírody není žádná touha přijít. Řekněte mi, jak problém vyřešit s minimálními ztrátami. Pokud se někdo setkal s bobry, prosím o radu, co dělat?

13. července 2015 v 22:09 #44814
Člen

Pokud nebudete bojovat s bobry, brzy promění vše v bažinu. Kromě člověka nemají žádné nepřátele a proto pokud to potravní nabídka dovolí, budou se množit a množit. Zaplaví letní obyvatele, pak zaplaví les atd.

14. července 2015 v 9:47 #44815
Člen

Zajímavé:
Elektrická kosa poškodila mladou jabloň. co se dá dělat?.

Všechno jsi samozřejmě krásně popsal, ale aniž bys byl v kůži těch lidí. kteří touto činností trpí, nepochopíte hloubku problému. Již 4 roky neúspěšně bojujeme s bobry. Bojujeme, to znamená, že prolomíme jejich hráze a neničíme živé tvory. Kvůli nekontrolované „populaci“ bobrů se jejich počet nyní výrazně zvýšil, pole a lesy jsou zaplaveny. Bobrů je teď opravdu hodně. V našem případě bobři vylezli po proudu z řeky a bydlí naproti našemu domu. Spodní voda stoupla, ve sklepě je voda, kanalizační vůz nemůže najet a odčerpat splašky, protože. Jen se zasekne v zemi. Pro nás je to ekologická katastrofa. Pro bobry je velmi těžké přežít, jako roboti dál staví a staví, vláčejí prkna, pánve, tvoří hráz z odpadků a větví, zakrývají je bahnem, které se hákem jen velmi těžko protrhává. Podél potoka jsou čtyři peřeje, což znamená 4 rodiny. Viděli jsme jedince velikosti dospělého španěla. Nikdo nám nemůže pomoci, protože nyní neexistuje žádný kontrolní orgán. A pozn.: Situaci popisuji s přihlédnutím k tomu, že se jedná o naše trvalé bydliště, nikoli letní sídlo. Naprosto souhlasím s Nikolajovým komentářem, jídla je dost, nehrozí žádné nebezpečí.

14. července 2015 v 10:18 #44816
Člen

Nikolay, děkuji za odpověď. Naše pozemky se nacházejí mezi poli. Nejbližší les je vzdálený kilometr podél potoka jsou vrby a rákosí, které se používají na stavbu přehrad. Nepřátelé opravdu nejsou, jídla bude na pár let dost, pak zahrádky nejspíš ovládnou.

14. července 2015 v 10:52 #44817
Člen

Anastasie, děkuji. Ano, asi máte pravdu. Ani nás nenapadlo dostat se do kůže letních obyvatel z nížin. To je v ruštině, „dokud má soused problém, není to můj problém.“ Abychom zaplavili naše oblasti, bude se muset postavit ne platina, ale přehrada.
Neexistuje produktivnější způsob boje? Možná jsou omračující granáty a hlukem odlišné? Co když si pořídíte divoké psy jako obdobu vlků?
Neuměl jsem si ani představit, jaká by to byla ekologická katastrofa, abych to řekl na rovinu. A opravdu není kam uhnout? Třeba k myslivcům? Anastasie, soucítím s tebou a asi už chápu, proč naši „doloňané“ tolik panikaří. Když pomyslíte na to, že by váš dům mohl na jaře odplavit, začíná to být děsivé.
Co když se hráz zbourá bagrem? Budou přestavovat, nebo odejdou? A má cenu se do toho pouštět? Koneckonců, jak jsem to pochopil, bobr je červená kniha a za platinu můžete dostat i pokutu.

Zajímavé:
Jaký je správný způsob vyhledávání ve vyhledávací liště?.

14. července 2015 v 15:26 #44837
Člen

1. Jako myslivci vám doporučuji obrátit se na oblastní myslivecký spolek, možná vám pomohou. Jedním ze způsobů lovu je prolomení hráze za soumraku (bobr jsou noční) bobr určitě přeplave a přehradu opraví, pak může lovec ze zálohy bobra zabít. 2. Existuje několik druhů bobrů, podle mého názoru žádný z nich není nyní v červené knize. V Karélii bobři zničili tolik dobrého lesa (záplavami), že karelští ekologové rozdávali leták s výzvou – Zabijte bobra a zachraňte les. 3. Mám osobní skóre s bobry. Nádherný les, kde jsem dlouhá léta lovil, se po objevení a odchovu bobrů během jednoho nebo dvou let vlivem záplav proměnil v lesní hřbitov. Velké a krásné smrky, které stály v údolích, se všechny zhroutily. Mohutné stromy, které, jak se zdálo, tak snadno nikomu nepodlehnou, se zřítily z prostého vzestupu hladiny.

15. července 2015 v 18:22 #44891
Člen

Nikolayi, děkuji. Šel jsem navštívit naše nížiny a někoho potkal. předal jsem vaši radu. Nová kamarádka dokonce zavolala na místní myslivecký úřad, ale bylo jí řečeno, že s bobry se zabývají až v říjnu. proč tomu tak je? Nejasný. Sousedka mé kamarádky už ze dna pláče, voda už stojí na dně jejího pozemku a bez bot se tam nedá. Dříve říkal, že tam rostly jahody, ale teď jsou pryč, shnilé. Naši, ač naštvaní, se bojí, jak se ukázalo, za protržení hráze je čeká pokuta. Soucítit s vámi. Pro les je to opravdu škoda. Nedávno byl pod záminkou sanitárního kácení vykácen les u našeho domu a zbyla pustina. Slibují, že to zasadí, ale my tomu nevěříme. V blízkém moskevském regionu jsou na to pozemky příliš drahé. A teď foukají takové větry, že ne, ne a někde spadne strom.

Zajímavé:
Po přesazení začaly listy borůvek měnit barvu na hnědou a zasychat. jak zachránit borůvky?.

16. července 2015 v 15:44 #44947
Člen

Není třeba nic lámat. Bobři jsou citlivá a opatrná zvířata, pokud budete měsíc den tančit s tamburínami u jejich chýše nebo hrát tvrdou rockovou hudbu, určitě odejdou.

16. července 2015 v 22:47 #44973
Člen

Nikolayi, ještě musíme najít tu chatrč. Udělali jsme si procházku podél břehu. Ušli jsme asi 50 metrů a vrátili jsme se, protože tam byly bažiny, kanály, jak jsem to pochopil, to jsou stopy jejich činnosti, a tráva nám sahá až po prsa, bojíme se klíšťat. A ukázalo se, že přehrada není malá. Vzhledem k tomu, že se řeka stáčí, je to kilometr v kruhu, na obou březích, s houštinami keřů, vrb a rákosí. V samotné přehradě není žádná chata, přehrada je jasně viditelná z kopce, ale samotný větrolam začíná těsně u pozemků, a to děsí naše letní obyvatele, že v zimě tito hlodavci přijdou do zahrad.

20. července 2015 v 19:52 #45135
Člen

Bobři jsou škůdci, hlodavci jako myši a krysy a na obtíž je pár zdánlivě neškodných zajíců. Pokud se s problémem nevypořádáte hned, příští rok to bude ještě obtížnější; Nevšimnete si, jak se malý potůček tekoucí z vašeho kopce změní v potůček a pak začnou výt nejen letní obyvatelé z nížin. Zavolejte na ministerstvo zemědělství, zanechte žádost, nyní mají speciální program na přemístění bobrů v Moskevské oblasti. Nevím, jak rychle zareagují, jsou to byrokraté. A jak radil Nikolay, domluvte se s místními lovci. Bobří maso je prý velmi chutné. Pravda, střelba je povolena pouze na podzim. Rada ohledně hluku je dobrá, ale v této metodě je nutná důslednost. Je dobré venčit psy večer a v noci, aby se bobři špatně žilo, ale kdo by se v takovém počasí chodil dívat na hvězdy? Platinu nemá smysl ničit, rychle ji obnoví, jen když se technikou vybourají až ke kořenům, ale ne každý si troufne, protože když se najde soucitný soused a řekne, kam máš jít, můžeš se zaseknout s pokutou. Soucítím s vašimi soudruhy.

Zajímavé:
Prosím o radu, jak vyřešit konflikt se sousedy v DNT?.

29. července 2015 v 18:45 #45677
Člen

Obecně už lidé ztrácejí nervy. Pamatujete si, když jsem zveřejnil fotku zničené přehrady? O několik dní později šel můj manžel a já ho prosila, aby zkontroloval, co je co. Takže ji nejen přestavěli, ale také rozšířili. Zde je fotografie obnovené přehrady. Bobry_4Ale včera jsem šel se svým přítelem. Bobry_2Nikdy nekončící válka. Připomnělo mi to sérii knih, které jsem četl jako dítě, „Svět smrti“ od Harryho Harrisona. Tam osadníci osídlili planetu a lidsky se cítili jako králové přírody, ale nebylo tomu tak. Takže ani tady bych se nedivil, kdyby zítra Bobři vstoupili do vesnice a začali rozbíjet domy. Ve skutečnosti je tam málo legrace, protože. lidé se bojí příchodu jara, co uvidí ve svých oblastech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *