Jak připravit česnek se skvrnami a kapsami plísně na výsadbu?.

0

Jak připravit česnek se skvrnami a kapsami plísně na výsadbu?

Jak připravit česnek se skvrnami a kapsami plísně na výsadbu?

Dobrý den, milí obyvatelé sedmi dach. Vykopal jsem česnek a našel jsem na rostlinách tečky jako plíseň a některé měly bílý povlak. Z hlav nevychází žádný hnilobný zápach. Ošetřeno manganistanem draselným. Otázka: Jak takový česnek připravit k výsadbě?

Odstraněna horní vrstva. Zespodu je čistý stonek.

Odstraněna horní vrstva. Zespodu je čistý stonek.

Co jsou to za bílé nitě?

Co jsou to za bílé nitě?

To může být užitečné:

  • Listy česneku začaly velmi žloutnout. Co dělat?
  • Je čas sklízet česnek a prší. Jak pokračovat?
  • Jak zasadit česnek přes jahody / Ekologické zemědělství

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se
6 komentářů 2 díky za dotaz na oblíbené 4632 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
Bela. Naberezhnye Chelny 30. července 2018, 16:06
Poděkovat! Poděkoval jsi 3077
Všechny odpovědi a komentáře (6)
30. července 2018, 18:38

Pro větší jistotu a ochranu před těmito houbovými hnilobami můžete stroužky před výsadbou naložit Fundazolem. Nyní odstraňte kořeny a osušte. Pro jistotu můžete strávit pár hodin na slunci a poté ve stínu. No a až do výsadby ji skladujte v suchu a teple.

31. července 2018, 12:21

Děkuji, Andrey. Ten rok, před výsadbou, jsem ji ošetřil lékem „MAXIM“. Nebyla tam vůbec žádná hniloba. Měla by se po česneku kultivovat půda? Příští rok budou na tomto záhonu vysazena rajčata.

30. července 2018, 20:47

Bela, ahoj! Možností je málo, před výsadbou je potřeba vysušit a použít dezinfekci Maxim. Bílé nitě jsou podle mě plísňové, tzn. houby. Slunce je jeden z nejlepších dezinfekčních prostředků!

Zajímavé:
Je možné zasadit česnek po paprikách?.

31. července 2018, 12:27

Děkuji, Maxim. Právě jsem to udělal. Před výsadbou jsem ji ošetřil přípravkem „Maxim“ podle návodu. Po vyčištění jsem ho omyla ze špíny a naleptala v silném roztoku manganistanu draselného a pak dala na slunce. Teď se suší v průvanu v kůlně.

31. července 2018, 09:04

Bela, ahoj! Letos jsme sestry v neštěstí mám část česnekového záhonu se stejnými příznaky. Sundal jsem všechen česnek, i neporušený, ze svrchních košil, vzal jsem ho s houbou a marinoval. A zbytek dávám do plastových krabiček v jedné vrstvě uschnout. Chci vás varovat před sušením na slunci, česnek se může „uvařit“ a stát se jako sklo. Měl jsem takový smutný zážitek, sice to bylo pod širákem a sluníčko ne celý den prošlo, ale zkazilo hodně česneku. Omyli jste ji manganistanem draselným, ořízli vršky a odstranili nemocné šupiny, nyní ji před výsadbou nechte uschnout. Ne na slunci! Všechno bude v pořádku!

31. července 2018, 12:34

Děkuji, Marina. Plísňové skvrny byly pouze na svrchních tričkách. Umyla jsem ji, vyčistila a dala na 15 minut do manganistanu draselného. Ale nenapadlo mě vytřídit ty zdravé ((((. No, budete to muset před výsadbou dobře naleptat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *