Jak vyřešit problém vlhké oblasti s minimálními mzdovými náklady a jaké okrasné rostliny lze vysadit?.

0

Jak vyřešit problém vlhké oblasti s minimálními mzdovými náklady a jaké okrasné rostliny lze vysadit?

Jak vyřešit problém vlhké oblasti s minimálními mzdovými náklady a jaké okrasné rostliny lze vysadit?

Můj pozemek s dachou je velmi vlhký. Další už zřejmě nebude. Jak mohu tento problém vyřešit s minimálním úsilím? Jaké okrasné rostliny, keře, stromy kromě vrb mají takové plochy rády? Přál bych si, i přes problém, aby byly stránky krásné.

To může být užitečné:

  • Je možné zvýšit plochu pilinami?
  • Soused vykopal rýhu, aby odváděl spodní vodu kolmo k mému domu. Dům se začal naklánět. Co dělat?
  • Jakou zeleninu můžete zasadit ve vlhkém prostředí?

Máte dotaz na zahradu? Zeptejte se našich odborníků a zkušených zahradníků.
Zeptejte se

Otázka je v následujících sekcích: otázky, pozemek, odvodnění, výběr, tipy, vlhká oblast
14 komentářů 7 děkuji za dotaz oblíbený 17238 zobrazení
Sdílet odkaz
Kopírovat odkaz
Autor otázky:
Elena Belova Čerepovec 19. února 2016, 21:35
Poděkovat! Poděkoval jsi 6
Všechny odpovědi a komentáře (14)
19. února 2016 23:39

Eleno, možná pomocí tohoto odkazu najdeš něco pro sebe

19. února 2016 23:46

Známým problémem je vlhká, nízká oblast.
Problémy jsou zde ve skutečnosti dva – vlhkost a studená půda. Optimum, které jsem zkušebně našel, jsou vyvýšené záhony a záhony, nejlépe 15centimetrové Cokoli – obruby, desky, plast, ale zpevněte boky a přidejte zeminu. Dokonce jsem použil zbytky linolea. V takových podmínkách roste všechno kromě těch nejtvrdohlavějších kalcifilů. Ale hlavní zahradní krásy se cítí skvěle, i když je lepší vybrat odolné odrůdy a druhy.

Zajímavé:
Jak naši předkové spravovali a chránili zahradu.

20. února 2016 10:52

Záleží, jak moc je syrová. Pokud je to „bažina“, pak bude obtížné pěstovat rostliny. To znamená, že bude možné vybrat vlhkomilné květiny, ale u ovocných plodin to bude problém, koneckonců chcete pěstovat různé věci, které se vám líbí, a nejen bažinnou vegetaci.
Zamyslete se, zda je možné ve vašem případě oblast vylepšit, udělat ji sušší. Zde je návod, jak to udělat, zkuste jednu z těchto metod:
Možná bys měl udělat drenáž? Nejprve však zjistěte, zda jej opravdu potřebujete, protože jeho instalace bude vyžadovat určité náklady. To si určíte sami a takto: vykopejte v nejnižším místě pozemku jámu hlubokou asi 1,5 m, když se v ní objeví voda, změřte vzdálenost od hladiny vody k povrchu půdy. Pokud je menší než 1 m, pak máte vysokou hladinu spodní vody a může být zapotřebí odvodňovací opatření. Kromě toho lze polohu podzemní vody určit pomocí určitých indikátorových rostlin. Takže například mechy, některé trávy a pomněnky naznačují, že podzemní voda se nachází velmi blízko, a přítomnost specifických „bažinatých“ rostlin dokonce naznačuje, že oblast je bažinatá.
Ale tato kritéria nejsou jediná, jsou to pouze počáteční údaje, je třeba zjistit, zda je narušeno i proudění podzemní vody? Pečlivě proto zvažte vše, co vás na webu obklopuje.
Pokud váš pozemek nemá znatelný sklon, pokud je půda na pozemku příliš těžká (špatně absorbuje vodu), pokud zde nejsou velké stromy (nasávají hodně vody), pokud je váš dům příliš velký, mnoho budov na pozemku, zejména velké dlážděné plochy, a také, pokud má váš plot příliš hluboký základ, jsou to další „indikace“ pro instalaci drenáže. Co s tím mají budovy společného? Faktem je, že i když je podzemní voda umístěna normálně, vlhkost se může zvýšit v důsledku chronické stagnace vody a tato stagnace nastává v důsledku skutečnosti, že velká plocha dlažby a konstrukcí „vysypává“ během dešťů příliš mnoho vody. Pokud pro tuto vodu nezajistíte speciální drenážní systém, všechna současně spadne do půdy a bude tam stagnovat.
Pokud je nutná drenáž, mějte na paměti, že se nejedná o drenážní příkop kolem místa. Je zapotřebí více komponent – kromě tohoto příkopu je třeba položit drenážní potrubí uvnitř místa a nainstalovat drenážní studnu.
Pokládání drenážních trubek uvnitř místa se také vyskytuje ve vykopaných příkopech, ale existuje rozdíl. Jsou vykopané s větví. Mělo by existovat centrální, hlavní potrubí a ostatní potrubí z něj vyčnívat jako odbočky. Hlavní potrubí je položeno od nejvyššího bodu místa k nejnižšímu a počet větví je „podle potřeby“: jak bažinaté je místo a kolik dekorativních předmětů je na něm. Hlavní trubka je položena do hloubky 80 cm a její průměr je 200-250 mm, ale trubky jsou menší „větve“, jejich průměr je 60-80 mm a jsou položeny do hloubky 30-40 cm, přirozeně se sklonem k hlavnímu potrubí. Jak často by se měly pokládat a pod jakým úhlem? Přibližně každých 8 ma pod úhlem 60 stupňů.
Proč také odvodňovací studny? Není vždy možné odstranit přebytečnou vodu zachycenou drenážním potrubím. Buď je množství vody příliš velké, nebo ve vaší obci prostě neexistuje obecný odvodňovací systém, protože všechna nasbíraná voda se musí někam vypustit. Obecný odvodňovací systém si můžete udělat sami, pokud nemáte sousedy a oblast má nějaký přirozený svah, který lze využít. Co když neexistuje společný systém, ale jsou tu sousedé? Budou přirozeně proti. Ale pokud jste se starali o studny, není problém. Tyto studny se nacházejí v nejnižším místě lokality a jedná se o čtvercové jímky 1.5×1.5×1.5m pro celou lokalitu stačí jedna až dvě studny. Samozřejmě jsou pod povrchem půdy, nahoře se nalije vrstva 30 cm Proč jsou čtvercové? Protože čtvercový „kalibr“ má větší kapacitu! Jáma je vyložena geotextílií a vyplněna drceným kamenem, rozbitými cihlami, rozbitými dlaždicemi a omítkou – můžete použít jakýkoli takový odpad.
Pomoci vám může i zahradní jezírko. Pokud váš web není v bažině a nejsou žádné příliš velké problémy se stojatou vodou, problém zpravidla vyřeší instalace jedné nebo více nádrží na místě. „Vytáhnou“ přebytečnou vodu a oblast se stává sušší.
Sem tam můžete přidat zeminu například pro výsadbu ovocných stromů. Toto je řešení pro oblasti, které nejsou příliš vlhké. Pokud je situace hodnocena jako „málo“, může pomoci jednoduché přidání zeminy a lehké, propustné zeminy.
Musíme bojovat se stíny v zahradě. Chcete-li eliminovat vysokou vlhkost vzduchu, ujistěte se, že plocha není zcela ve stínu, možná budete muset „proředit“ přebytečnou vegetaci.

Zajímavé:
Kdy vysévat sazenice coleusu a zajíce, aby byly v kompozici zároveň dekorativní?.

20. února 2016 13:07
Děkuji za vaši podporu a tak podrobné rady!
20. února 2016 13:34

O zahradním jezírku se mi zdá, že nápad stojí za to. Přebytečnou vodu z místa odvádějí i příkopy, ale zde je potřeba se podívat na plochu. a poradit se s odborníky.
V naší obci jsou oblasti, kde jsou příkopy na obou stranách, a jsou oblasti, kde jsou příkopy pouze na jedné straně. je to nepohodlné, ale.

22. února 2016 22:19

Pokud nám řeknete více o svých stránkách, možná vám pomůžu. Musel jsem také vypustit vodu z místa. Nejprve jsem se setkal s jarními vodami, které zaplavily třetinu území. Potom po stavbě domu a lazebny jsem narazil na vodu z okapů (aby netekla pod dům) a když instalovali septik na kanalizaci, bylo nutné vyčištěnou vodu vypustit ze septiku (máme topaz). Vše záleží na tom, jakou máte krajinu: nížinu, svah atd. Je váš pozemek v zahradní komunitě nebo na vesnici? Máte před místem příkop? To vše je důležité pro odvodnění území a všechny tyto informace určují, jaká bude minimální investice. A ani vlhkomilné rostliny nemají rády dlouhodobé zaplavování půdy. Pokud však chcete udělat jezírko (například jezírko), můžete umístit speciální rostliny pro jezírka, ale dobrý a krásný rybník je poměrně drahé potěšení, které vyžaduje péči a čas.

23. února 2016 12:10

Děkuji za odpověď Můj pozemek se nachází v nížině, snad v nejnižší části zahradní komunity. Příkopy kolem pozemku jsou vykopané, ale na straně silnice je výška příkopů 80 cm a na straně pozemku je to asi 40 cm. Voda je odváděna přes zahradnictví, ale ne takovou rychlostí, jakou bychom si přáli. Ve vlhkém létě se po dešti koupeme a na jaře nemůžete na místo jít, dokud voda neodejde. Chápu, že nemůžu vysát veškerou zahradu. Jak odvodnit alespoň část plochy, kde jsou záhony? Jak chránit rostliny? Opravdu chci, aby keře a stromy rostly a neumřely.

Zajímavé:
Je možné vypěstovat borovici, když se při přesazování poškodí kořen?.

23. února 2016 12:38

Eleno, mohla bys nakreslit svůj pozemek, cestu a sousední pozemky, které tě obklopují? A možná víte, jaká je situace s vodou u vašich sousedů. To vám dá alespoň malou představu o tom, jak nízko jste. Svého času jsem si musel zavolat geodeta, aby mi nakreslil výškový plán části mého pozemku a podle něj jsme určili, kde je optimální udělat svah, po kterém je potřeba vodu odvádět. Bylo to smutné, ale můj již postavený dům se nacházel v nejnižší části pozemku a voda se musela odvádět za pozemkem, ve vzdálenosti cca 35 metrů a to ještě s mírným sklonem.

23. února 2016 19:31

Zvedněte postele poprvé. Beru zpět, co jsem řekl o 15 cm – okamžitě to zvedněte o 30 (ve dvou deskách ošetřete desky antiseptikem bez uložení). Rozteč řádků lze vyplnit pilinami. Na mém pozemku je tři sta metrů čtverečních, skoro vůbec nezvednutých (obecně jsme pozemek zvedli o metr), po každém dešti jsem tam udělal tak 10 centimetrů vody – ve dvou patnáct -centimetrové desky, ošetřené proti hnilobě, odolné proti vymývání, ve dvou silných vrstvách. Kdybych měl více produktu, udělal bych to ve třech vrstvách. Můžete to také potřít léčbou, můj soused to udělal ve vlhkém prostředí. Možná není moc dobré pro půdu, ale bude hnít asi 15 let, než ji budete muset vyměnit. Vzdálenost mezi záhony by měla být širší, aby byly rostliny dobře větrané. Tyto otvory můžete, stejně jako celou zahradu kolem, vyplnit pilinami přes černou netkanou textilii, tím se půda obecně postupně zvedne a zároveň se ochrání před plevelem (tak jsem to udělal já).
Obecně až do července byla voda u nás po kolena, prostě jsme nasypali zeminu na úroveň silnice a v některých místech jsme ji museli o metr zvednout. A všechny stromy vysazujeme na metr vysoké kupy.

Zajímavé:
Kouzlo obyčejných střepů: možnosti keramiky v zahradním designu.

23. února 2016 13:26

S tímto problémem jsem se setkal, když jsem tam byl. Byly tam 2 dachy, jedna ve svahu a brzy na jaře už bylo možné začít s výsadbou. Druhý byl nízký, vždy vlhký a s výsadbou jsme museli začít mnohem později. Řešením bylo mulčování a přidávání shnilých pilin do půdy. Absorbovaly přebytečnou vlhkost. Postupem času se lokalita zvedla o 20 – 40 centimetrů, navezly se piliny a zemina, humus nepočítaje, a problém zmizel. Nejprve si vytvořte vysoké záhony, kde budete sázet.

23. února 2016 15:49

Na našem pozemku, jakmile jsme ho dostali, jsme okamžitě vysadili stromy a v době, kdy jsme si uvědomili, že potřebujeme vypustit vodu a na některých místech zvednout půdu, stromy už byly velké. Pokud bychom začali půdu kypřít, museli bychom prohloubit kořenový krček stromu, a to je nepřípustné. Museli jsme tedy najít východisko ze situace pomocí dražších metod, aby bylo sucho a stromy neuhynuly. Kdybychom před 20 lety přistoupili k problematice odvodňování lokality od vody seriózněji, dalo by se předejít mnoha chybám a způsoby řešení tohoto problému by byly mnohem jednodušší a ekonomičtější.

24. února 2016 12:48

AHOJ! PO 16 HODINÁCH MÁM JEDNU POSTEL VE ​​STÍNU + JE STÁLE RAW, CO MÁM DĚLAT? PROSÍM O VAŠI RADU. CO VYSÁTIT? STROMY, KŘE? BYLINKY, ZELENINA ATD. S úctou – NATALIA VLADIVOSTOK

24. února 2016 14:27

Zelenina to rozhodně nemá ráda. Možná dekorativní rostliny, záhon? Hostasovi se tam bude líbit, kapradiny, astilby.

3. dubna 2016 15:54

Položte drenážní potrubí, určitě to zní zastrašující, ale můžete vše udělat sami, pokud samozřejmě plocha pozemku není hektar. Němci v Prusku se ze situace dostali vysazením lip, to jsou takové pumpy, že se maminka nebojí. No, v nejnižší linii pozemku je odvodňovací příkop.

Zajímavé:
Na sazenicích paprik se objevily černé ploštice. kdo je to? a jak s nimi naložit?.

Zanechte prosím komentář

Přidejte komentář k příspěvku

vk_232494204 6. února 2018, 12:47

Dobré odpoledne Koupili jsme zahradu o velikosti 4 akrů. A ukázalo se, že oblast nevysychá, půda byla velmi vlhká. Pěstování černozemě je drahé, našel jsem video, jak bojovat se stejným problémem zahrabáváním pilin. Řekni mi, jestli je to opravdu možné.

lgnvm 7. ledna 2018, 22:07

Dobrý večer! Řekněte mi prosím, jaká zelenina může být zasazena ve vlhké oblasti zahrady? Děkuji. Veselé Vánoce všichni.

Evgen78, 31. května 2023, 12:27

Jak vysušit půdu na zahradě? Část lokality byla zatopena v důsledku sněhové kalamity v dubnu a dešťů 10. května. Pro pochopení problému: už asi deset dní je horké slunečné počasí s teplotami kolem 30, ale půda zůstává.

dvpross 15. března 2016, 14:30

Dobré odpoledne Získali jsme víceúrovňový pozemek s terasami. Veškerá tato nádhera navíc klesá k potoku, který je zarostlý rákosím (rákosím). Rád bych to místo u tekoucího potoka nějak vylepšil. Když kopáte lopatovým bajonetem, díra je přímo tam.

Dashkevich1960 2. srpna 2018, 09:15

Ahoj. Pomozte mi prosím radou. Moje dacha se nachází v oblasti s podzemní vodou blízko povrchu. Po deštích je voda, půda je dlouho vlhká. Vydržím měsíc bez zalévání. Bývalý soused na venkově vykopal příkop.

maks234445 12. května 2024, 07:22

Na zahradě, u domu je voda a doma je vždy voda pod zemí. U betonu se propadla zem, rozhodli jsme se ji odkopat a z trhliny v betonu začala unikat voda. Nevíme, co dělat.

Prohlédněte si všechny materiály o vlhké oblasti: Vidět vše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *